Zaburzenia erekcji - możesz je pokonać! - dwop.pl

Zaburzenia erekcji to problem wielu mężczyzn. Powodują nie tylko kłopoty w sferze seksualnej, ale również wywołują stres, pogarszają samopoczucie i obniżają ogólny komfort życia. Gdyby jednak panowie, zamiast ukrywać ten problem nawet przed swoimi partnerkami, częściej decydowali się na rozmowę z lekarzem, mogliby skutecznie leczyć impotencję i szybko odzyskiwać radość życia.

Kiedy mówimy o zaburzeniach erekcji?

Impotencja czy też niemoc seksualna to określenia na zaburzenia erekcji u mężczyzn. Jest to jeden z rodzajów zaburzeń w sferze seksualnej. O impotencji mówimy wtedy, gdy pojawia się niemożność uzyskania lub utrzymania wzwodu członka w stopniu wystarczającym do odbycia stosunku seksualnego. Erekcja nie pojawia się nawet mimo uczucia podniecenia i stymulacji narządów płciowych. Uznaje się za objaw impotencji również wzwód niepełny, a więc sytuację, gdy członek nie osiąga pełni swoich rozmiarów. Przypadłość ta dotyczy najczęściej mężczyzn w wieku średnim i podeszłym, może jednak przytrafić się każdemu. W ostatnich latach wzrasta liczba młodych osób, które zgłaszają się do lekarza z tym problemem. W Polsce na zaburzenia erekcji może cierpieć nawet 3 miliony mężczyzn, nie jest to więc wcale rzadkie zjawisko. Świadomość ta jest szczególnie ważna dla osób dotkniętych tą przypadłością, które mogą czuć się osamotnione ze swoimi kłopotami.

Zaburzenia erekcji - możesz je pokonać! - dwop.pl

Jakie są przyczyny kłopotów w sferze seksualnej?

Problemy ze wzwodem mogą wynikać z naprawdę różnych przyczyn. Na pierwszym miejscu zwykle wymienia się czynniki psychologiczne. Strach przed intymnością czy negatywna ocena rozmiarów swojego członka lub umiejętności w sferze seksualnej mogą powodować trudności w osiągnięciu i utrzymaniu wzwodu. Podobnie jest w przypadku depresji lub innych zaburzeń psychicznych. Podłoże psychiczne ma nawet 20% wszystkich przypadków. Pozostałe wynikają z innych czynników, takich jak zaburzenia hormonalne, cukrzyca, uszkodzenie rdzenia kręgowego czy schorzenia neurologiczne. Ciekawą kwestią jest też rosnąca liczba młodych mężczyzn, u których diagnozuje się zaburzenia erekcji. Jedna z teorii mówi, że przyczyną tego jest niehigieniczny tryb życia, z kolei inni przekonują, że po prostu odczarowanie tabu wokół tematu sprawia, że coraz więcej osób zgłasza się po pomoc.

Zaburzenia erekcji - możesz je pokonać! - dwop.pl

Zaburzenia erekcji – skuteczne leczenie? To możliwe!

Gdy mężczyzna zauważa problemy z erekcją, często ukrywa je przed wszystkimi, nawet przed partnerką i po prostu wycofuje się z życia seksualnego. Tymczasem wcale nie musi tak być. Przy problemach ze wzwodem warto skonsultować się z lekarzem. Jeśli mężczyzna odczuwa duży wstyd, może skorzystać z dyskretnej formy konsultacji online. Lekarz dobierze skuteczną i co najważniejsze bezpieczną farmakoterapię, a w razie potrzeby zaleci też odbycie konsultacji z psychologiem. Zaburzenia erekcji to naprawdę powszechny problem, więc nie warto zwlekać ze zgłoszeniem się po pomoc.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *